Zimní dumání

5. prosince 2012 v 18:37 |  Moje kecy
Tak už je to zase tady. Řeknu vám, že ten rok utekl neskutečně rychle.....Od té doby, co jsem (vlastní vinou, leností a neschopností) odešla z vysoké se toho událo hodně. Myslela jsem si, že to bude totální utrpení a že vlastně nebudu mít co dělat a hlavně - že mi každý v rodině bude dokola omílat, jaká jsem neschopná, když ani tu blbou školu nedokážu dodělat. Zezačátku to tak bylo. Spíš tedy jen rodiče, ale celkově mi to i okolí dávalo najevo. Pak se to postupně zlepšovalo a dneska si říkám, že bych se ani do školy nemusela vrátit, protože mám dost aktivit a dokonce si i vydělávám. Jenže....je mi jasné, že člověk s handicapem jako mám já si jen s gymplem a bez vysoké jen těžko najde normální práci a tak se pomalu rozhoduji, že bych zkusila něco dálkově. Vyhlídla jsem si obor Sociální pedagogika. Sice si nejsem jistá, jestli se vůbec dostanu, ale tentokrát mě do toho nikdo netlačí. Je totiž pochopitelné, že pokud vás někdo do něčeho nutí, děláte tu věc s nechutí. Není to prostě to samé jako když se pro danou věc rozhodnete sami.

V pátek pojedu nevlastní ségře na maturák. To taky neskutečně uteklo. Poprvé jsem se s ní vlastně setkala, kdy jí bylo 8 let a mě 13. Ze začátku byla nesnesitelná :D Já si tehdy říkala, že s ní v životě nebude rozumná řeč, ale světe div se, dneska se bez jejích vtípků, poznámek a zpěvu (letos jde do Superstar, ale o tom jindy) neobejdu. Sice se občas na něčem neshodneme, ale vždycky se to snažíme urovnat. Dřív by mě to ani nenapadlo, ale občas mě dokonce děsí myšlenka, že by se mamka s přítelem rozešli (nevzali se) a já bych už ségru nikdy neviděla. Bydlí od nás totiž docela daleko a vlastně se vídáme jednou za 14 dní, kdy si jí mamky přítel bere na víkend. Mohla by klidně přijet i sama, ale to už by nebylo takové. Vím, že s tím bych nemohla nic dělat, ale štve mě to.

No a teď trochu veseleji: příští týden budu mít koncert s dětských souborem! Už se na to strašně těším. Je to součást adventních trhů, takže to bude na náměstí a samozřejmě tam bude spoustu lidí. Jsem nervózní, ale snad to půjde všechno dobře. Budu tam mít i jednu nebo dvě skladby sama. Jinak je budu jen doprovázet.

Tak to je asi vše, takže vám prozatím přeji krásné prosincové dny a kdybych se tu do Vánoc už neukázala, tak také krásné prožití svátků Vánočních :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama