Únorové čtení

23. ledna 2012 v 13:15 | Beth |  Knižní koutek
Tak vzhledem k pomlce, která nastala kvůli mé nepřítomnosti se jaksi přerušilo naše společné čtení. Tímto chci tedy oznámit, že pokračujeme! Zadám sem knížku už na únor.

Tentorkát to bude ..... *VLOŽTE DRAMATICKOU HUDBU* .......


Malý, Velký od Johna Crowleyho!

Oficiální anotace:
Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou velcí asi jako malý pták nebo plamen svíčky. Tak je nejčastěji spatřujeme, protože většina lidí překročí pouze první obvod, pokud vůbec. Další hranice je menší a je v ní proto méně dveří; je také méně pravděpodobné, že jimi někdo náhodně projde. Obyvatelé dalšího kruhu by vypadali jako vílí děti nebo skřítci, které spatřujeme méně často. A tak to jde dál, velké vnitřní kruhy, v nichž obyvatelé dorůstají plné velikosti, jsou tak malé, že je dennodenně překračujeme, aniž bychom o tom věděli, proto máme tolik pověstí o skutcích tam učiněných. A konečně největší kruh, nekonečno, střed - Férie, dámy a pánové, kde hrdinové jezdí přes nekonečné pláně, plaví se po oceánech a nic tam není nemožné - ten je tak malý, že ani žádné dveře nemá. Nahlédněme do Férie alespoň na stránkách literárně mimořádného románu, jenž posouvá fantastický žánr do netušených výšin, a kdoví, možná poté najdete vstup do kouzelného světa i ve svém okolí…

Přiznám se, že tak trochu podvádím a číst jsem už začala. Uvidíme, jak to do konce února stihnu(eme). Prý je to náročná knížka, ale mě se to zatím líbí, tak se do toho dejte! :)

PS: Akce bude probíhat i v Internetovém Magazínu (odkaz nahoře), kam přispívám. a nejlepší čtenářskou recenzi tam s ostatními redaktorkami odměním cenou, tak se mrkněte :)
 


Komentáře

1 Baruš Baruš | Web | 23. ledna 2012 v 16:07 | Reagovat

tu knížku jsem nikdy nečetla..:)

jinak, ten tvůj komentář mě hrozně rozesmál :D vím, že to nějak bude..ale já už jsem si něco podobnýho prožila, ale to se ani zdaleka nepodobalo tomu, co se děje teď.

2 Elisis Elisis | Web | 26. ledna 2012 v 21:33 | Reagovat

Vážně nevím, jak to stihnu (taky :D), protože musím ještě přečíst povinnou četbu a doma mám plno knížek, které bych chtěla přečíst. Ještě uvidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama