Je libo Roleplay?

22. ledna 2012 v 20:58 | Beth |  Moje kecy
Cože to ten role playing vůbec je? Proč o tom chci mluvit? Dozvíte se v článku.


RP, Role play, Dračí doupě, hra na hrdiny je hra, kdy si člověk vytvoří svou postavu, její historii, povahu, zžije se s ní a pak s ní během všelijakých dobrodružství všechno prožívá.

Je tu ovšem rozdíl mezi Dračím doupětem a volným RP a to takový, že v DrD máte pravidla daná oficiálně a ve volném hraní si pravidla určuje Vypravěč či Pán jeskyně, prostě vedoucí té dané hry.

Hrát se dá naživo s kamarády nebo také po internetu. A právě formou hry na internetu jsem se s touto hrou seznámila. Začala jsem hrát asi před 5 lety na českém serveru www.andor.cz a okamžitě mě to chytlo. Po nějakém čase jsem taky zkoušela www.abarin.cz. Jenže asi před rokem mi tyto české stránky ke hře přestávaly stačit a dala jsem se do hraní v angličtině na fóru www.mizahar.com a jsem tam (s mírnými přestávkami) dodnes a nemůžu si to vynachválit.

Mizahar je kompletně originální svět, kde spolu žije asi 20 originálních ras, ze kterých si můžete vybrat. Můžete žit poklidným životem ve městě, nebo (což je větší sranda) se vydat za dobrodružstvím do divočiny či se zlepšovat v dovednostech (skillech), najít si práci za kterou samozřejmě vaše postava dostává zaplaceno atd. Je toho na výběr opravdu hodně.

Od českých serverů Andor a Abarin se to liší tím, že člověk si sám sobě vymyslí příběh své postavy (samozřejmě v rámci pravidel). Není to tak, že by někdo vymyslel příběh a přihlásila se parta lidí, která by do toho šla. Questy jsou tam také, ale ne tolik.

Opravdu mě toto RP forum nadchlo a pokud umíte dobře anglicky, můžete to vyzkoušet :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama