TADY mě taky najdete *** KOMENTÁŘOVÁ POVÍDKA

Recenze - Cassandra Clare - Město z kostí

7. srpna 2011 v 9:32 | Beth |  Knižní koutek
Včera jsem knihu konečně dočetla. V článku se dozvíte můj názor.


Ti z vás, kdo knihu přečetli mohou pod článek do komentářů napsat svůj názor. Své názory můžete napsat jakým formátem chcete, ale pokud třeba nevíte jak začít, poslouží vám tento vzor:

Co se mi na knize líbilo a co naopak ne?
Nejoblíbenější a naopak nejnenáviděnejší postava?

Ano, opravdu stačí jen tohle, ale pokud by vás napadlo ještě něco, klidně to tam doplňte. V této rubrice mi jde především o vaše názory a nechci vás moc ovlivňovat svými názory na knihu a proto bude moje recenze jen krátká plus uvedu ještě nějakou moji oblíbenou pasáž z knihy.

A teď už konečně k mojí recenzi....
***
První dojem z knihy byl: skvělé. Přečetla jsem první kapitolu a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Postupem času se to ale všechno začalo zamotávat a postavy měnily svou identitu a prostě nebyly tím, čím se zdály být.

To se mi na knize líbilo ze všeho nejméně. Myslím, že tam toho "odhalování" postav bylo někdy až moc. Jinak byla kniha dobrá, někdy se to až moc podobalo jiným známým sériím a u upířích motorek na ďábelské síly jsem se prostě musela smát.

Co mě dostalo, bylo odhalení vztahu Jace a Clary, i když jsem to tak nějak podvědomě tušila už od půlky knihy, ale stejně doufám, že to tak není a že se to v dalších knihách nějak vysvětlí. Další věc je Alek. Jeho ehm...věc s Jacem je celkem překvapivá, ale myslím, že podobnou věc jsem snad ještě v žádné knize nečetla nebo si alespoň nevzpomínám a myslím, že je to celkem pěkné. Jestli se to někdy vyzradí, jsem zvědavá, jak se to vyřeší.

Jinak moje oblíbená postava je Jace, ale taky se mi líbí Luke. Jace pro jeho povahu a Luke...ani nevím proč. Prostě mi byl v knize sympatický. Naopak neoblíbená postava není nikdo jiný než Valentýn a možná i Hodge a chvílemi i Claryina matka.

Tímto bych svou recenzi uzavřela a tady je celkem vtipná scéna z knihy u které jsem se na první čtení musela hrozně smát:

Než mohl Krasomil odpovědět, dorazila k nim Isabela. Měla zrůžovělou tvář a byla silně cítit alkoholem. "Jaci! Aleku! Kde jste byli? Hledala jsem vás všude..."
"Kde je Simon?" přerušila ji Clary.
Isabela se zakymácela. "Je krysa," řekla zachmuřeně.
"Udělal ti něco?" vyzvídal Alek s bratrskou starostlivostí. "Sahal na tebe? Jestli něco zkusil -"
"Ne, Aleku," řekla Isabela podrážděně. "Takhle to nemyslím. Prostě je krysa, teda vlastně potkan."
"Je opilá," poznamenal Jace a znechuceně se odvrátil.
"Nejsem," bránila se rozhořčeně Isabela. "No, možná trošku, ale o to tady nejde. Jde o to, že Simon vypil jeden z těch modrejch koktejlů - říkala jsem mu, ať to nedělá, ale on mě neposlechl - a proměnil se v potkana."
"V potkana?" zopakovala nevěřícně Clary. "Snad nemyslíš..."
"Myslím potkana," řekla Isabela. "Malýho, hnědýho, s odporným ocáskem."

Nezapomeňte knihu ohodnotit i vy. V dalším článku vám prozradím, co budeme číst v srpnu!
 


Komentáře

1 Elisis Elisis | Web | 8. srpna 2011 v 9:46 | Reagovat

Já jsem celou knihu nepřečetla celou a to nejspíš proto, že na takové tajemné, démonské síly moc nejsem.
Souhlasím ale s tebou ;)
Myslím, že bylo od začátku jasné, že s Clary a Jacem něco bude, už jak ho popisovala.
Nejoblíbenější postava .. Nejspíš hlavní hrdinka Clary a Jace :D Ale kdo se mi nelíbil ... Souhlas s tebou. Hodge, někdy matka Clary a občas i Isabela, ale to spíše ze začátku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama