TADY mě taky najdete *** KOMENTÁŘOVÁ POVÍDKA

Lidé, Facebook a kritika

1. srpna 2011 v 18:23 | Beth |  Moje kecy
Tohle je jen takový výkřik do tmy a stejně to nikoho moc zajímat nebude, ale potřebuju se z toho prostě vypsat.


Ano, mám Facebook. Nemám ale potřebu říkat svým přátelům o každé blbosti, která se mi kdy stane. Je mi jedno, že teď budu znít jako nějaký důchodce, ale s nechutí sleduji, jak dnešní děti (zhruba 10-17 let) na této sociální síti komunikují. Tím myslím těch sto padesát smajlíků, které do statusů narvou, ty moudra, co tam píšou a také fotky, které na Facebook zveřejňují.

Tím se pomalu dostávám k tématu, který chci v tomto článku popsat. Jedna moje známá (17) je takový případ Facebookovských teenagerů. Dává do statusů, jak nesnáší přetvářku a takováhle další moudra a přitom se sama přetvařuje a dělá všechny možné věci, které ve statusech popisuje a odsuzuje.

Běda ale, když ji to někdo řekne. "Vždyť ty ale taky nemáš ráda nějakou svojí spolužačku, pomlouváš ji kde se dá a když ji potkáš, tváříš se na ní jako na svatý obrázek. To je taky přetvářka. Vždyť tu píšeš, že ji nesnášíš, tak proč to taky děláš?" To se hned začne zlobit, že to není pravda a hledá pro to hloupé výmluvy. Když někoho nemám rád(a), tak si ho nevšímám ne?

Dámy omluvte mě, ale tohle je podle mě především doména holek. Já byla vždycky spíš klukovský typ. Samozřejmě že nejsem žádný svatoušek a občas jsem se chovala tak, jako popisuji u své známé a teď bych si za to nejraději nafackovala. Spíš jsem to ale řešila tak, že kdo mi byl nesympatický (třeba ve škole) s tím jsem se prostě nebavila a nezajímala jsem se o něj.

U kluků ze třídy se mi líbilo to, že když měli nějaké spory, tak se prostě porvali a byl pokoj. Holky ne. Ty se kvůli každé maličkosti urazily a nebo žalovaly. Proto jsem se radši kamarádila s klukama. Dělali jsme všejilaké blbosti, zatímco holky se česaly, vybíraly si šatičky a jinak se parádily. Připadalo mi to prostě lepší (a dodnes připadá....já prostě na to holčičí parádění nejsem...samozřejmě, že mi záleží na tom, jak vypadám, ale nepřeháním to. Nechápu holky co stráví třeba půl hodiny v koupelně před zrcadlem....)

Abych se dostala k jádru věci....má známá si nedávno na Facebook přidala fotky. A ne jen tak ledajaké...je tam vyfocená ve VELMI krátké sukni a je jí dost vidět do výstřihu. Prostě je její oblečení dost vyzývavé. Napsala mi, abych ji dala, že se mi to líbí. Já jí odpověděla, že se mi to nelíbí a jestli chce, aby si o ní kluci mysleli, že je nějaká běhna, tak ať v tom pokračuje a že nikam klikat nebudu. Na té fotce, to totiž opravdu vypadá, jako kdyby si o to říkala. K tomu se ještě přidává její výraz v obličeji a postoj (nebo spíš po-leh). No a spustil se příval slov a vykřičníků a smalíků, které si jistě dovedete představit, takže je tu popisovat nebudu.

No řekněte....je tohle v 17 normální? Neřeknu, kdyby takhle nesmyslně začala nadávat 13-letá puberťačka, ale řekla bych, že v 17 letech už by člověk nějakou tu kritiku snést mohl. Někomu se nelíbí jak se fotím, či co píšu, tak ať! I kdyby mi řekla: "Tak fajn, nelíbí se ti to, přijímám, že se to někomu nemusí líbit, ale v tom co dělám prostě nepřestanu.", tak bych ji absolutně nic neřekla dál, ale když mi začne nadávat, že to není pravda a co je špatného na sukni atd. atd., tak jsem to nevydržela a začala jsem ji normálně v klidu vysvětlovat proč se mi ta fotka nelíbí. Ona to ale pochopit nedokázala a pořád cítila nutnost prosadit svůj názor, tak jsem to vzdala a odešla jsem. Stále si myslím svoje, ale s tím, kdo neuzná, že by ten druhý mohl mít třeba pravdu, se nemá cenu dál bavit.

Ufff...no rozepsala jsem si víc než jsem původně chtěla, tak snad jste ty žvásty někdo dočetl do konce :) Omlouvám se, jestli jsem se tím někoho dotkla, ale prostě co je moc, to je moc a už mě to vážně začíná štvát.

Mimochodem, velice mě zajímá váš názor na celý Facebook. Máte tam účet? Jak se tam chováte? Zkuste odpovědět podle pravdy, já vás soudit nebudu a ani nemůžu :)
 


Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 1. srpna 2011 v 21:31 | Reagovat

Já tam mám účet,ale chodím tam jen když chci. Bez FB jsem vydržela v kuse asi dva měsíce,pak jsem se podívala co že je tam nového. Občas facebook není k zahození, ale občas je to prostě NUDA.

2 Elisis Elisis | Web | 1. srpna 2011 v 21:51 | Reagovat

Vím o čem mluvíš, taky jsem si to zažila. Ne jako já (naštěstí!) ale na "přátelích". Některé holky se prostě chovají jako fifleny, přidávají vyzývavé fotky a 50 statusů za den .... Ale setkala jsem se i asi s 23letým klukem, který si z mobilu na fb posílal nevím kolik statusů za hodinu ... Prostě na to už nemám slov. Na tohle téma jsem se už vyjádřila a je to zkrátka škoda slov. Někteří se prostě na facebooku chovají hrozně, úplně jinak než normálně. Ale nedochází jim to. Účet mám, ale snažím se chovat aspoň normálně. Proto si taky pravidelně mažu ty "přátele", kteří se tak chovají nebo když mě uvidí, tak mě ani nepozdraví.

3 Tereza Tereza | Web | 2. srpna 2011 v 17:23 | Reagovat

Před pár hodinami jsem ti poslala ten mail, tak můžeš začít psát.:DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama