Téma týdne: Duchové

13. července 2011 v 9:20 | Beth |  Moje kecy
Máte rádi duchařské historky? Dělali jste doma někdy "Černou hodinku"? Mám pro vás jednu (doufejme) vtipnou historku z mého života.

Byla jsem tou dobou na chalupě naší rodiny, která se nachází v jedné malé vesničce v Jižních Čechách. Dům stojí až úplně nahoře na kopci a je u lesa.

Tenkrát mi bylo 13, bratrovi 11 a sestře 8. Hrozně pršelo (byl podzim), táta se strejdou dělali něco venku a my se nudili, tak babička navrhla, že si uděláme Černou hodinku a budeme si vyprávět strašidelné pohádky. Babička je hrozně dobrý vypravěč. Měli byste slyšet ten její hluboký hlas. A to k tomu ještě kouří, takže je její hlas dost nakřáplý, takže v té kuchyni, kde jsme seděli, to znělo strašidelně.

Tak jsme si sedli tedy do kuchyně - já, moji sourozenci, mamka a babička, zhasnulo se a na stůl se dala jedna zapálená svíčka.

Sestra byla (a dodnes je) hrozný strašpytel, takže pokaždé, když se babiččino vyprávění dostalo do bodu, kdy na hlavní hrdiny vybafnul nějaký duch nebo strašidlo, vždycky příšerně zařvala (tím způsobem, že to bylo snad slyšet i u sousedů).

Vždycky se ale pokračovalo dál, když se sestra uklidnila a my se jí přestali smát. Babička tedy pokračovala tím svým "záhrobním" hlasem. Už si přesně nepamatuju, co tehdy říkala, ale bylo to něco na ten způsob: "...a pak se rozrazily dveře a vyskočil z nich...ČERT!!!"

A v tu chvíli se opravdu rozrazily dveře od kuchyně, vešel táta, celý špinavý a zablácený, a zařval (nebo aspoň tak se nám to zdálo, protože jsme v tu chvíli ani nedutali): "Co tu děláte? Proč jste tu tak potmě?"

No nedovedete si představit tu melu! Všichni jsme sborově zaječeli a nadskočili. I babička s mamkou, které, zdálo se, nic do té doby nevyděsilo. Ale největší legrace byla sestra. Zařvala a sesunula se pod stůl. Pak se rozbrečela a utekla pryč z kuchyně. I já s bratrem, kteří jsme měli z těch historek spíš srandu, jsme měli problém ten večer usnout.

Od té doby se u nás Černá hodinka nekonala.
 


Komentáře

1 Janča Janča | 13. července 2011 v 23:39 | Reagovat

Jéé Super!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama