Audioknihy

4. července 2011 v 14:24 | Beth |  Moje kecy
Poslední dobou jsem se stala závislá na audioknihách. Asi jsem líná číst nebo co, ale audioknihy mají podle mě spostu výhod (pro lidi líné, jako jsem já).

Nemusíte knížku všude sebou tahat a můžete si soubory nahrát do svého mp3 přehrávače nebo něčeho takového a pohodlně poslouchat třeba před spaním nebo na cestách.

Problém je v tom, že většina knížek, které bych si třeba ráda poslechla, nejsou v češtině. Což o to, čtení či poslouchání v angličtině pro mě není problém, ale když si chce člověk odpočinout, tak je to přece jen lepší v jeho rodném jazyce.

Pamatuju si, že jako malá jsem vždycky hrozně ráda poslouchala pohádky před spaním na kazetách. Výborně se u toho usínalo. A to je můj problém i dneska. Zrovna poslouchám Barvy Kouzel od Terryho Pratchetta, většinou večer, protože jindy není čas, ale třeba po chvilce se přistihnu, že vlastně nevím o čem je řeč a musím si danou část pustit znova.

Ideální je poslouchat přes den, kdy nemáte co dělat. Tedy aspoň pro mě. Jakmile totiž začnu k tomu třeba hrát hru, tak už se nesoustředím.

Audioknihy jsou výborná věc a můžu doporučit každému, ale také záleží na tom, kdo to čte. Zrovna nedávno jsem poslouchala Stopařův průvodce po galaxii a četl to Vojta Dyk. Na internetu jsem četla různící se názory na jeho četbu, ale já si ho nemůžu vynachválit. Čte to velice zábavně a člověk se nenudí.

Jaké názory na audioknihy máte vy?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama